Ads Top

Kasia Kowalska | Polska Muzyka #17

Katarzyna Kowalska urodziła się 13 czerwca 1973 roku, w Sulejówku. Jest  piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów piosenek, producentką. W 1996 roku reprezentowała  Polskę w 41. Konkursie Piosenki Eurowizji (zobacz).
Karierę muzyczną rozpoczęła w zespole Evergreen. Potem współpracowała z zespołami Human, Fatum, Piersi, Hetman czy Talking Pictures, z którym w 1992 roku nagrała płytę pod tym samym tytułem. W 1994 roku wydała swój debiutancki album studyjny, zatytułowany ,,Gemini”. Single z płyty to „Wyznanie”, „Jak rzecz, „Oto ja” i „Kto może to dać”. W 1995 roku miała również miejsce premiera singla pt. ,,Zgubiony dom” promujący film pt. ,,Awantura o Basię”, później wydała swój pierwszy album koncertowy, zatytułowany ,,Koncert inaczej”, będący rejestracją kilku występów. 
W 1996 roku przyjęła zaproszenie Telewizji Polskiej do reprezentowania Polski z piosenką „Chcę znać swój grzech...” w 41. Konkursie Piosenki Eurowizji w Oslo. 18 maja wystąpiła w finale konkursu i zajęła w nim 15. miejsce po zdobyciu 31 punktów (więcej). We wrześniu '96 wydała trzeci album studyjny, zatytułowany ,,Czekając na...”. Album promowany był przez single „Coś optymistycznego” i „Tak mi ciebie brak”. W 1998 roku wydała czwarty album studyjny, zatytułowany ,,Pełna obaw”. Krążek promowany był przez single „Co może przynieść nowy dzień”, „Wyrzuć ten gniew” oraz „Jesteś odrobiną szczęścia”. W 2000 ukazał się piąty album studyjny Kowalskiej, zatytułowany ,,5”, poprzedzony singlem „Nobody”. Następnie ukazały się kolejne utwory: „Być tak blisko” i „Będę jak”.
W 2002 roku wydała szósty album studyjny, zatytułowany ,,Antidotum” . Krążek promowany był przez single „Antidotum” i „Pieprz i sól”. W 2003 roku wydała dwie piosenki ,,Widzę twoją twarz” oraz „Mniejsze zło”.  W 2004 roku zaprezentowała album ,,Samotna w wielkim mieście”, promowany przez single „To co dobre”, „Prowadź mnie” i „Domek z kart”.
W 2006 roku zaprezentowała premierowo singiel „Dlaczego nie!”, promujący polski film o tym samym tytule. W 2008 roku wydała swój ósmy album studyjny, zatytułowany ,,Antepenultimate”. Krążek promowany był przez utwory „A ty, czego chcesz?”, „Miłość, trzeźwość i pokora” i „Spowiedź”. W 2012 roku Kowalska wydała singiel „Ikar”, promujący książkę K. Błeszyńskiej zatytułowaną ,,Miłosne konstelacje”. 
W 2016 roku zaprezentowała singiel „Aya”, który zapowiadał jej nowy album studyjny. Drugi singiel, „Alannah (tak niewiele chcę)”, miał swoją premierę 15 marca 2018 roku.  22 czerwca tego roku ukaże się jej dziewiąty album studyjny, zatytułowany ,,Aya”.
Lubisz Kasię Kowalską? Co myślisz o jej piosenkach? 

To ostatni post z serii ,,Polska Muzyka”, dziękujemy za Wasze zainteresowanie! Zapraszamy na inne posty.
Udanych i bezpiecznych wakacji!
Autorka serii - Carolina. 

Brak komentarzy:

Dziękuję za komentarz :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.