Ads Top

Jaka piosenka na pierwszy taniec? ~ Najpiękniejsza muzyka!

Witam Was w pierwszy dzień lipca z nowymi wakacyjnymi materiałami na MusicMonster! Będzie się działo, więc upewnijcie się czy lubicie naszą stronę na Facebooku, żeby nic Was nie ominęło. Głównym tematem tych wakacji będzie "Rozkochaj się w muzyce", ale nie będzie do końca tak cukierkowo, przecież połowa piosenek opowiada o bólu i rozstaniach. 
Od dzisiaj w każdą niedzielę będą ukazywały się posty z serii "Najpiękniejsza Muzyka", którą pieszczotliwie nazwałem "One Step Closer", dlaczego? Przekonacie się podczas trwania serii. Gotowi? ZACZYNAMY! 


Tematem dzisiejszego postu jest najważniejszy, pierwszy taniec każdej pary na ich ślubie. Wiadomo, że żeby wszystko wyszło jak najlepiej, podstawą jest utwór, do którego nowożeńcy będą tańczyć. Oczywiście nie brakuje propozycji, polskich wykonawców czy to zagranicznych. Ja Wam przedstawię kilka moich propozycji. 

1. Christina Perri - A Thousand Years


Chyba jedna z częściej wykorzystywanych piosenek na pierwszy taniec, i nic w tym dziwnego. Piękna melodia, piękny tekst i w końcu piękny głos Christiny robią genialną robotę. Aż nogi same ciągną do walca. Piosenka jest bardzo subtelna, ostatnio ciągle jej słucham i za każdym razem się nad nią zachwycam. 

2. Ed Sheeran - Perfect


Kolejny hit, ostatnio masowo wykorzystywany na weselach. Dlaczego? Sam nie wiem. Ale jest w tej piosence to coś, taka iskra, która po pierwsze zachęca słuchacza do zapętlenia, a po drugie zachęca do wybrania właśnie tej piosenki jako utwory, który już zawsze będzie się kojarzył z "tym wielkim dniem". Może tekst nie jest do końca dobrym zwiastunem udanego i szczęśliwego związku, ale ten jeden dzień ma być perfekcyjny, nie myśląc o przyszłości. 

3. Eleni - Tylko w Twoich Dłoniach


Pora na polski akcent w dzisiejszym poście. Kolejna piosenka, którą wielokrotnie już słyszeliśmy podczas pierwszego tańca. Tutaj mamy subtelną melodię i bardzo dobry tekst, czego często nie mówię o polskich piosenkach. Jeżeli nie na pierwszy taniec, to jest dobrym rozwiązaniem na piosenkę dedykowaną rodzicom, przecież oni ją znają ze swojej młodości. A jeżeli brali ślub po 1994 roku to bardzo możliwe, że właśnie tą piosenką rozpoczęli swoje wesele. 

4. Bill Medley, Jennifer Warnes - (I've Had) The Time Of My Life


Pora na pokazanie mniej balladowego, ale jednego z najpiękniejszych utworów na pierwszy taniec. Mało było śmiałków, próbujących odtworzyć słynny układ z Dirty Dancing. Moim zdaniem, lepiej zatańczyć do tej piosenki po swojemu, bo jest naprawdę dobrym utworem, który bardzo dobrze się sprawdzi w roli muzyki do pierwszego tańca. Jest to też taki weselny must have. Jeżeli nie jako pierwszy, to prędzej czy później raczej wybrzmi. 

5. Whitney Houston - One Moment In Time


Może nie jest to piosenka, która od razu kojarzy się z pierwszym tańcem, ale jak dla mnie jest idealna. Nie muszę chyba mówić o jakości, przecież to Whitney. Może i tekst jest bardziej o sporcie, niż o miłości, ale jak by go przeczytać kilka razy, jest na prawdę życiowy i prawdziwy. Jeżeli nie na pierwszy taniec, to polecam tą piosenkę po prostu do słuchania, bo jest na prawdę świetna. 

To wszystko w dzisiejszym poście! Zapraszam do sekcji z komentarzami, abyście podzielili się swoimi ulubionymi piosenkami, idealnymi na pierwszy taniec. 

Bądź na bieżąco!: 


1 komentarz:

  1. Pierwszy taniec jest niezwykle ważny. Warto przemyśleć swój wybór.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Obsługiwane przez usługę Blogger.